درباره ما | سخنرانی | صوت | تصاویر | فیلم | تصاویر/عکس روز | دسته بندی ها | ارتباط با ما
    صفحه نخست / دسته بندی ها / زنان شهیده در سطح بین الملل

شهیده شکیلا کریمی شهیده شکیلا کریمی

شهیده ، استعدادی سرشار و علاقه وافری به آموختن علم و دانش داشت ، لحظه‌ا‌ی از وقت خود را بدون اشتغال درسی ، ضایع نمی‌کرد . وقتی گاهی به کابل می آمد همراه با دو خواهر دیگرش در برنامه های مرکز تبیان شرکت می کرد . سرانجام برای آخرین‌ بار در تاریخ 7 دی ۱۳۹۶ در جلسه گفتمان علمی پژوهشی همراه با دو خواهر مبارزش با جمعی از نخبگان علم و تقوا شرکت کرده بود که در اثر انفجار عامل انتحاری توسط داعش به شهادت رسید .

شهیده کامله کریمی شهیده کامله کریمی

شهیده کامله در حد اعلای تدین و تقوا بود . در طول دو سال با آن‌ که در دانشگاه کابل مشغول درس و تحصیل بود، در عین حال با اخلاص‌ و علاقه فراوان در محافل و مجالس مذهبی ، دینی و فرهنگی بدون چشم‌ داشت ، شرکت می‌کرد . وی عضو فعال مرکز تبیان بود و سرانجام در حالی که در جلسه گفتمان علمی‌- پژوهشی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل شرکت داشت ، در اثر حمله انتحاری توسط داعش ، شربت شهادت نوشید .

شهیده الهه حسنی شهیده الهه حسنی

شهیده علاوه برعلوم دانشگاهی به تحصیل علوم حوزوی نیز پرداخت.همچنین عضو فعال کمیته فرهنگی مدرسه ام‌البنین بود و همکاری فعال با مرکز تبیان نیز داشت.سر انجام این جوان با تقوا در نشست گفتمان علمی پژوهشی هفتگی تبیان توسط گروه تکفیری داعش به شهادت نائل شد.

شهیده سیده فرشته فاطمی نیا شهیده سیده فرشته فاطمی نیا

شهیده در عین حالی ‌که به درس‌های خود اهمیت می‌داد در اکثر برنامه‌های دینی ، مذهبی و همچنین گفتمان‌ ها و سمینارهای علمی شرکت کرده و به اندازه استعداد خود، از آنها بهره می‌برد. وی از عناصر فعال مرکز تبیان بود  و به ویژه در بخش بانوان دفتر مرکزی سهم فعالی ایفا می کرد . سرانجام در حالی‌ که در گفتمان علمی پژوهشی هفتگی دفتر مرکزی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل شرکت کرده بود ، در هنگام سخنرانی به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهیده سمیرا یعقوبی شهیده سمیرا یعقوبی

وی در کنار درس‌ های دانشگاهی ، فعالیت‌های فرهنگی بسیاری انجام می‌داد ، از جمله عضویت در هیِأت علمی مؤسسه علمی پژوهشی موعود ، عضویت رسمی در بخش فرهنگی کمیته شورای عالی قرآنی و عضویت در مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و ..سرانجام در حالی که در نشست گفتمان علمی پژوهشی هفتگی دفتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان شرکت جسته و بنا بر انجام وظایف تشکیلاتی داشت ،توسط حمله‌ کننده انتحاری منسوب به گروه تروریستی داعش به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

شهیده دانیه جهاد ارشید شهیده دانیه جهاد ارشید

دانیه دانش آموز ۱۷ ساله ای از ساکنان شهرک الجلده در غرب شهر الخلیل بود که نزدیک حرم ابراهیمی به شهادت رسید. وی سومین دختری است که در منطقه قدیمی الخلیل ترور می شود.

شهیده هدیل الهشلمون شهیده هدیل الهشلمون

شهیده هدیل دختر ۱۸ ساله فلسطینی در حین عبور از محل ایست و بازرسی ورودی خیابان شهدای مرکز شهر الخلیل هدف تیراندازی یکی از نیروهای رژیم صهیونیستی قرار گرفت و به شهادت رسید. 

شهیده بهیه العرادی شهیده بهیه العرادی

شهیده بهیه العرادی پرستار بحرینی که در " منطقه قدم " از ناحیه گردن مورد اصابت گلوله جنگی قرار گرفته بود ، به شهادت رسید .

شهیده اسماء حسین شهیده اسماء حسین
شهیده فخریه مسلم شهیده فخریه مسلم
مروة شربینی مروة شربینی"شهیده حجاب و نماد اعتراض به اسلام ستیزی غرب"
شهیده هنادی تیسیر جرادات شهیده هنادی تیسیر جرادات
شهیده نورا جمال محمد شلهوب شهیده نورا جمال محمد شلهوب
شهیده عندلیب خلیل طقاطقه ( عروس شهادت ) شهیده عندلیب خلیل طقاطقه ( عروس شهادت )
شهیده رنا العجیلی شهیده رنا العجیلی
شهیده اشرقت القطنانی ؛  شهید مقاومت اسلامی شهیده اشرقت القطنانی ؛ شهید مقاومت اسلامی
شهيده ريم صالح الرياشي شهيده ريم صالح الرياشي
شهیده شادیه ابوغزاله شهیده شادیه ابوغزاله
شهیده سیده آمنه صدر (بنت الهدی) شهیده سیده آمنه صدر (بنت الهدی)
شهیده راشل کوری شهیده راشل کوری
اولین قبلی ۱ از ۱ بعدی آخرین