درباره ما | سخنرانی | صوت | تصاویر | فیلم | تصاویر/عکس روز | دسته بندی ها | ارتباط با ما
    صفحه نخست / دسته بندی ها / زنان مجاهد در طول تاریخ

معصومه آباد

 

 

خانم "معصومه آباد" متولد سال ۱۳۴۱ در آبادان است. زمانی که وی در سال ۱۳۵۹ برای کمک به مردم مناطق جنگ زده ، عازم شهر آبادان بود در ۱۲ کیلومتری جاده ی ماهشهر-آبادانبه اسارت نیروهای عراقی درآمد و ۴ سال از عمر خود را در "زندان الرشید بغداد" و اردوگاه های "موصل" و "الانبار" گذراند. "معصومه آباد" پزشکی حاذق و عضو چهارمین دوره ی شورای اسلامی شهر تهران است.
تصاویری که در این مطلب مشاهده می کنید تنها یادگارهای سرکار خانم «معصومه آباد» از سال های اسارت هستند.
نخستین عکس توسط نماینده گان سازمان صلیب سرخ جهانی  از خانم ها «معصومه آباد»(نفر سمت چپ) و «شمسی بهرامی» در بیمارستان "الرشید" در بغداد گرفته شد و در مورخه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۶۱ برای خانواده ی آنان ارسال گردید.
دومین عکس ارسالی توسط توسط نماینده گان سازمان صلیب سرخ جهانی، از اردوگاه «الانبار» (عنبر).
دو نفر نشسته از راست خانم ها «معصومه آباد» و «فاطمه ناهیدی» و نفرات ایستاده از راست، «مریم…» و حلیمه آزموده

 

 

معصومه آباد، جانباز و آزاده زن ایرانی
۳ سال بعد قهرمان عفاف و حیات سربلند از اسارت گاه جلادان به وطن بازگشت و چشم و دل میلیون ها برادر وخواهرش را در اشك شادی غوطه ور ساخت. معصومه آباد كه حال نیمی از وجودش در زمین و نیمی دیگر در طواف ملكوتی یار به سماعی سرخ ، دل مشغول بود در كسوت جانبازی آزاده و خواهری از خواهران شهید قدم در خانة بخت نهاد ما حاصل این ازدواج ماورایی ۳ فرشته بود.


 

 

 دکتر معصومه آباد در شورای شهر تهران

دكتر معصومه آباد كه داغ برادر در دل داشت و زخم اسارت بر پیكر، از پای نایستاد ودر سنگر دانش پزشكی تا درجة دكترای جنین شناسی از دانشگاه كینكس كالج لندن پیش رفت تا حوزه امداد گری را تا گسترده ترین اشكال آن بیاموزد و خود را برای حضور در میدان مداوای عظیم تری آماده سازد . از این بانوی آزاده تألیفات پژوهشی و علمی نطفه تا تولد پرنده های كاغذی ، دوره درهای بسته ، مدرسه عشق و بدن من چگونه كار می كند (در ده جلد) منتشر شده است .
او هم اكنون در مراكز بیمارستانی میهن اسلامی به مداوای بیماران مشغول است و البته تجربه های گرانقدر سال های مقاومت و نبرد را نیز طی سخنرانی ها ، مصاحبه ها و دیدارهای جمعی با گروه های گوناگون اجتماعی در میان می گذارد . او بانوی قهرمان وطن ماست و تندیس فرهیختگی در اولین همایش آیه های ایثار و تلاش تقدیم حضور مبارك و مغتنم وی شده است.

 

 نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 24 اردیبهشت 1397
تهیه و تنظیم: شفیق فکه، شبکه ایثار - کد : 135
منبع : پورتال الکترونیکی پارس ناز
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۰ + ۳