درباره ما | سخنرانی | صوت | تصاویر | فیلم | تصاویر/عکس روز | دسته بندی ها | ارتباط با ما
    صفحه نخست / دسته بندی ها / نقش زن در تربیت و تعلیم

فعالیت زنان در اجتماع مادر بودن آنها را زیر سوال نبرد فعالیت زنان در اجتماع مادر بودن آنها را زیر سوال نبرد

زن هم می‌تواند نقش اجتماعی و سیاسی خود را حفظ کند و هم اینکه در خانواده بهترین مادر و همسر باشد، ولی نکته مهم این است که این دو نباید با یکدیگر در تضاد باشند، گاهی اوقات حضور زنان در اجتماع واجب کفایی است، ولی هیچگاه نباید نقش اصلی آنها یعنی مادر بودن را به زیر سوال برد .

تربیت فرزندان از روح حاکم بر خانواده نشات می‌گیرد تربیت فرزندان از روح حاکم بر خانواده نشات می‌گیرد

ادران به هر قیمتی نباید تن به کار و تحصیل بدهند ، چرا که وظیفه اصلی آنها تربیت فرزندان است . یک مادر خوب می‌تواند یک فرزند خوب پرورش دهد ، خیلی وقت‌ها برای تربیت فرزندان دنبال راهکار عملی هستیم در صورتی که اگر یک روحیه و معنویت خوبی داشته باشیم می‌توانیم آن را به فرزندان خود انتقال بدهیم ، به دست آوردن معنویت یک کار فرمولی نیست .

مهم ترین محور دوستی و محبت در جامعه و خانواده ، مادر است مهم ترین محور دوستی و محبت در جامعه و خانواده ، مادر است

مهم‌ترین محور محبت و دوستی در جامعه و خانواده مادر است. اگر مادر باشد خانواده شکل می‌گیرد لذا مادر در عین حال که آرامش‌دهنده است تربیت‌ کننده فرزندان نیز است. جامعه مجموعه‌ای از همین فرزندانی است که در خانه زیر نظر مادر تربیت می‌شوند ، بنابراین می‌توان گفت فرهنگ و تربیت جامعه را مادرها شکل می‌دهند و حالات روحی و ویژگی‌های مادر تاثیر ژنتیکی در کودک دارد.

 عفت و حیای مادران تاثیر زیادی در تربیت فرزندان دارد عفت و حیای مادران تاثیر زیادی در تربیت فرزندان دارد

اگر ما می‌خواهیم نسل خوبی تربیت کنیم ، باید ارزش معنوی مادران را در جامعه بالا ببریم . باید به مادران جامعه یاد بدهیم که به کارهای خود نگاه معنوی داشته باشند چراکه در تربیت دینی فرزندان نوع نگاه مادران خیلی مهم است.

ایمان مادر در شکل‌گیری اخلاق فرزند نقش مهمی دارد ایمان مادر در شکل‌گیری اخلاق فرزند نقش مهمی دارد

مادرانی که تازه می‌خواهند مادر شوند نباید در مجالس فسق و فجور شرکت کنند ، باید از خوردن مال حرام جلوگیری کنند طوری که بچه‌ در درون رحم به راحتی رشد کند چرا که ایمان مادر در شکل‌ گیری اخلاقیات فرزند بسیار مهم است . بهتر است مادران برای شیر دادن رو به قبله پاک و با وضو باشند مادر فقط فرزند را سیر نمی‌کند بلکه در اخلاقیات فرزند نیز تاثیر گذار است و روحیات خود را به فرزند انتقال می‌دهد .

اولین نقش مادر در تربیت فرزندان ، خود ساخته بودن است اولین نقش مادر در تربیت فرزندان ، خود ساخته بودن است

تربیت به چیزی گفته می‌شود که بتواند یک خودشکوفایی در طرف مقابل ایجاد کند. فرزندان در واقع شالوده زندگی خودِ مادر و خانواده‌هایشان هستند بنابراین اولین نقش مادر این است که ابتدا خودساخته باشد و زندگی با خدا را به تجربه نشسته باشد و این موضوع برای شخص مادر ملموس شده باشد که اگر دین راهکاری دارد با این راهکار زندگی کند.

مادر معمار تربیت مادر معمار تربیت

در محیط خانه و اجتماع برجسته ترین نقش مادر نقش تربیتی است. اهمیت این نقش از آن جا روشن می شود که کودک نخستین بار در آغوش مادر قرار می گیرد و آداب و رسوم اجتماعی را از او می آموزد. کودک از دامن مادر یاد می گیرد که چگونه با دیگران رفتار نماید و چگونه با آنان برخورد داشته باشد. چگونگی رفتار مادر با کودک در شکل دهی ساختار شخصیتی او تأثیری چشم گیر دارد. از این رو، کارشناسان مسائل تربیتی بر نقش مادر در تربیت فرزند همواره تأکید داشته و دارند.

نقش مادر در تربیت دینی فرزندان نقش مادر در تربیت دینی فرزندان
تربیت مادرانه چه ربطی با مغز کودک دارد تربیت مادرانه چه ربطی با مغز کودک دارد
تأثیر اشتغال مادران بر الگو پذیری ناقص تأثیر اشتغال مادران بر الگو پذیری ناقص
زنان؛ بر تخت تربيت نسل انسان زنان؛ بر تخت تربيت نسل انسان
دامن مادر مبدأ خیرات و شرارت دامن مادر مبدأ خیرات و شرارت
تربیت جامعه تربیت جامعه

جامعه را زنان تربیت می‌کنند و مهم‌ترین وظیفه‌ای که بر عهده زنان است، مادر شدن است.

اولین قبلی ۱ از ۱ بعدی آخرین