درباره ما | سخنرانی | صوت | تصاویر | فیلم | تصاویر/عکس روز | دسته بندی ها | ارتباط با ما
    صفحه نخست / دسته بندی ها / زنان شهیده در سطح بین الملل

شهیده نورا جمال محمد شلهوب

 

 

نام : نورا

نام خانوادگی : جمال محمد شلهوب

سن : 15 سال
محل شهادت :  طولكرم
تاريخ شهادت:  2002/2/24
حادثه منجر به شهادت : عملیات استشهادی
       

شهیده نورا جمال محمد شلهوب از كوچكترين زنان شهادت طلب به شمارمي رود . وي درخانواده اي متدين و پايبند به اسلام متولد شد ، پدرش دامپزشك بود و موقع شهادت فقط 15 سال داشت. از زمان كودكي داراي هوش فراوان بود تا حدي كه در مدرسه بين همكلاسي ها و معلمانش محبوبيت زيادي پيدا كرده بود ، هر كس او را مي شناخت دوستش داشت. به دين عشق مي ورزيد و از حافظان قرآن بود ، علي رغم سن كمش در اكثر فعاليت هاي اسلامي مدرسه مشاركت مي كرد . نسبت به رخدادهاي انتفاضه بويژه انتفاضه الاقصي بسيار حساس بود، و از شرح زندگي شهيدان و شهادت طلبان متاثر مي شد، تصاوير و وصاياي رهبران شهيد انتفاضه، و شهادت طلبان فلسطيني را جمع آوري مي كرد. وي از آگاهي هاي سياسي و فرهنگي بسياري برخوردار بود و همه اتفاقات و تحولات فلسطين و جهان را دنبال مي كرد و از توطئه هاي آشكاري كه در خلال مذاكرات صلح عليه ملت فلسطين جريان داشت آگاه بود.
از وي مطالب زيادي منتشر نشده است و شايد دليل اصلي آن كم سني اش باشد، اصلي ترين يادگارهاي وي عكسي است با وضوح كم و وصيت نامه اي به شفافيت آفتاب كه نشانگر رشد فكري و بسيار بالاي او و درايت و هوشياري اش مي باشد.
نورا در ايستگاه ايست بازرسي(طيبه) كه جدا كننده سرزمين هاي اشغالي سال 1967 از سرزمين هاي اشغالي سال 1948 مي باشد، اقدام به عمليات استشهادي نمود . از نحوه عمليات و ميزان تلفات و خسارات صهونيست ها خبري منتشر نكردند و بقاياي پيكر او دو روز بعد تحويل خانواده اش گرديد ، كه با تظاهرات گسترده مردم طولكرم تشيع گرديد و به اين ترتيب نام وي به عنوان كم سن و سال ترين زن شهادت طلب فلسطيني ثبت گرديد.
نورا در وصيت نامه خود مي نويسد : «...از شما مي خواهم دعا كنيد، خداوند شهادت من و همه شهيدان را مورد پذيرش درگاهش قراردهد.
اي اشغالگران غاصب! زمان آن رسيده كه به تو درسي قاطعانه بدهم . در اثناي عمليات تصميم گرفتم كه نامه اي را براي اشغالگران بفرستم و به آنان بگويم : اي قوم يهود! در سرزمين و ديار ما امنيت نخواهيد داشت ، از زمين من بيرون برويد ، زيرا اين سرزمين بر شما حرام خواهد بود.
...من اين عمليات را به ارواح شهيدان فواز بدران ، عامر حضيري ، محمود مدني ، ياسر بدوي ، رائد كرمي ، دكتر ثابت ثابت ، فراس جابر ، محمود ابوهنود ، ناصرحمدان ، عبدالرحمن حماد و شهيدان قتل عام نابلس و شهداي كشتار بيت لحم و بيت ريما و عين الفارعة و همه شهيدان هديه مي كنم.»
...پيروز باد اسلام و مسلمانان ! ننگ و عاد باد بر پست فطرت ها ، جاسوس ها و قاتلاني كه مجاهدان را كشتند!
و زنده باد فلسطين آزاد
شهيد زنده : نورا جمال محمد شلهوب

 نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: شنبه 28 بهمن 1396
تهیه و تنظیم: شفیق فکه، شبکه ایثار - کد : 135
منبع : موسسه پویان قائم آل محمد (عج)
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۱ + ۴