درباره ما | سخنرانی | صوت | تصاویر | فیلم | تصاویر/عکس روز | دسته بندی ها | ارتباط با ما
    صفحه نخست / دسته بندی ها / زنان شهیده در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

شهیده نسترن خسروی


 

نام و نام خانوادگی : نسترن خسروی

تاریخ تولد : مهر ۱۳۸۱

تاریخ شهادت : روز تاسوعا سال ۱۳۸۹

محل شهادت : چابهار

نحوه شهادت : بر اثر انفجار تروریستی عوامل استکبار و با اصابت ترکش به ناحیه سر

 

شهیده نسترن خسروی مهرماه سال ۱۳۸۱ در شهرستان چابهار متولد شد . پدرش کارمند اداره کل شیلات بود و بخاطر شغل پدر چند سالی را در مشهد سپری کردند و نسترن در جوار امام رضا (علیه السلام) بزرگ شد. به سن مدرسه رفتن که رسید دوباره به زادگاه خود برگشت و مشغول تحصیل شد.
نسترن دختری فعال و مهربان بود . همه کاره مدرسه بود و خیلی از برنامه های مدرسه را او اجرا می کرد . او که همراه خواهر بزرگترش در کلاس های رشته رزمی کانگ فو شرکت می کرد ، موفق به دریافت «شال نارنجی کانگ فو» نیز شده بود.
روز تاسوعا سال ۱۳۸۹ بود. با اشتیاق فراوان مادر و خواهرش را به مجلس قرائت زیارت عاشورا برد و سپس به همراه « هیئت عزاداران محبان اهل بیت(ع) » اداره کل شیلات استان سیستان و بلوچستان که پدرش جزء هیئت امنای آن بود در قالب دسته عزاداری برای حضور در مسجد امام حسین(ع) شهرستان چابهار به اتفاق پدر ، مادر و خواهرش وارد خیابان شدند . نزدیکی های مسجد امام حسین(ع) بر اثر انفجار تروریستی عوامل استکبار و با اصابت ترکش به ناحیه سر به درجه رفیع شهادت نائل شد . پیکر پاک آن شهیده مظلوم روز دوازدهم محرم در میان خیل انبوه عزاداران شهرستان بشرویه تشییع و در جوار شهدای شهرستان ارسک آرام گرفت.

نقل قول از پدر شهیده :

روز تاسوعا به همراه نسرین ، نسترن و مادرشان به هیئت رفتیم ، با توجه به مریضی مادرش سوار ماشینی که بلندگو هیئت بر روی آن نصب بود ، شدیم و نسرین و نسترن پشت ماشین به همراه هیئت در حال حرکت بودند . اتفاقاً همان روز نسترن پیشانی‌ بندی به نام امام حسین (ع) تهیه کرده و به سرش بسته بود ، افزود : در مسیری که در حرکت بودیم صدای انفجاری بلند شد، از ماشین پایین آمدم دیدم نسترن 8 ساله‌ام خون‌آلود در دستان نسرین است و ترکش به سرش خورده بود . به سرعت نسترن را به بیمارستان رساندیم و دوباره قلبش را احیا کردند ، اما وقتی به اتاق عمل رفت به دلیل کمبود امکانات دیگر برنگشت و به شهادت رسید.
در این مراسم منافقین به صورت انتحاری خود را به وسط هیئت رسانده و منجر کرده بود و در آن هنگام 41 نفر به شهادت رسیدند. وی با اشاره به اینکه همه فامیل ، نسترن را به دلیل مهربانی و پر سر زبانی‌اش و درس‌خوان بودنش دوست داشتند ، گفت: کسی که با نسترن ارتباط نداشته است این حس ما را به عنوان مادر و پدرش درک نمی‌کند.
خسروی در خصوص تحمل سختی از دست دادن نسترن برای مادرش توضیح داد : مادرش در آن انفجار زخمی شد و جرات نمی‌کردیم که خبر ترکش خوردن نسترن را به وی بگیم و زمانی که خبر شهادتش فهمید، دچار شوک روحی بدی شد و از آن موقع اصلاً حرف نمی‌زند.
مادر نسترن مثل دیگر مادران دنیا است و دوست داشت بچه‌هایش کنارش باشند ، اما ضربه روحی که خورد داغونش کرد و با اینکه اکنون 5 سال از آن حادثه می‌گذرد هم چنان مادرش حرف نمی‌زند . نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه 18 اردیبهشت 1397
تهیه و تنظیم: شفیق فکه، شبکه ایثار - کد : 135
منبع : 1.هابیلیان 2 . پایگاه خبری تحلیلی خوزستان
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۲ + ۳