درباره ما | سخنرانی | صوت | تصاویر | فیلم | تصاویر/عکس روز | دسته بندی ها | ارتباط با ما
    صفحه نخست / دسته بندی ها / زنان شهیده در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

شهیده فردوس امینی گلپایگانینام و نام خانوادگی : فردوس امینی گلپایگانی
نام پدر : احمد
شغل : خانه دار
تاریخ تولد :۱۳۱۷/۱/۳
محل تولد : گلپایگان
تاریخ شهادت :۱۳۵۷/۶/۱۹
محل شهادت : تهران
نحوه شهادت : اصابت گلوله
 
شهیده فردوس امینی گلپایگانی لایق بود ، همانند اسمش لایق فردوس بود . او در سال ۱۳۱۷ درگلپایگان به دنیا آمد و در دامان مادر خوب خود زرین تاج و در زیر سایه پدر پر تلاش خود احمد، رشد کرد . او در درس انسانیت به کمال رسید . گلدوزی ، هنر مورد علاقه فردوس بود . دوست داشت طبیعت را بر روی پارچه پیاده کند و شاید اگر از سرنوشت خود اطلاع داشت ، گلی غیر از شقایق را بر روی پارچه گلدوزی نمی کرد . پس از مدتی ازدواج کرد و صاحب سه پسر و یک دختر شد و همان گونه که خود درس فداکاری و ایثار را آموخته بود ، آن را به کودکانش نیز آموخت.

غروب هفده شهریور بود ، رژیم طاغوت آن روز بشریت رابه مسلخ برده بود . فردوس به همراه خانواده از صبح مشغول کمک به مجروحین بود و رسالت خود را هنوز انجام نداده بود . مجرمین نیاز به خون داشتند ، فردوس هم به همراه تنها دخترش به صفوف مردم پیوست تا عصاره جانش را در اختیار این مجرحین بگذارد . دشمن سفاک که لحظه ای از خدعه فروگذاری نمی کرد ، بار دیگر دشمنی خویش را با مردم ، نشان داد .
اتومبیل سفید رنگ ساواک مقابل بیمارستان ظاهر شد و مردم را به گلوله بست . گلوله ای مستقیم به مغز فردوس خورد . برخورد گلوله به پیشانی و زمین تشنه ای که حریصانه خون رامی مکید . دختر فردوس (نسرین) ، شاهد تیر خوردن مادر بود که خود او نیز زخمی شد . آنها به بیمارستان امام خمینی منتقل شدند . نسرین جابری معالجه شد اما مادر…
فردوس روز بعد شهید شد و در فردوس برین جای گرفت
.

 نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: دو شنبه 27 فروردین 1397
تهیه و تنظیم: شفیق فکه، شبکه ایثار - کد : 135
منبع : پایگاه اطلاع رسانی زنان شهید
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۷ + ۲