درباره ما | سخنرانی | صوت | تصاویر | فیلم | تصاویر/عکس روز | دسته بندی ها | ارتباط با ما
    صفحه نخست / دسته بندی ها / نقش زن در انقلاب اسلامی و دفاع مقدس

آشپزی و تهیه مواد غذایی

 

 

در دوران جنگ با تعدادی از خواهران که همه سپاهی بودیم، ما را به بیمارستان فرستادند. به مدت ماه شش ماه دوره امداد را گذراندیم و بعد در بیمارستان به مجروحین رسیدگی می کردیم و همزمان در ستادهای پشتیبانی فعالیت می کردیم. البته جسته و گریخته کارهایی برای جبهه توسط خواهران انجام می شد، ولی درست زمانی که اصلا اسمی از ستادهای پشتیبانی به طور رسمی تشکیل و مطرح نشده بود؛ ما ستادها را تشکیل دادیم .

به این صورت که، فرم هایی تهیه شده بود که توسط آن افرادی که توانایی انجام کار خیاطی، آشپزی و یا نان پزی را داشتند شناسایی می کردیم.  خانم ها برای کمک به جبهه ها از انجام هیچ کاری مضایقه نمی کردند. به طور مثال آش و یا ساندویچ درست می کردند؛ در مدارس می فروختند و با پول آن لوازم دیگری تهیه و به جبهه ها می فرستادند.

بعدها درست زمانی که هنوز بسیج دانش آموزی تشکیل نشده بود، کلیه مدارس تهران را برای این کار هماهنگ کردیم. دانش آموزان را سازماندهی کردیم و به افراد مسئولیت دادیم. مسئول تدارکات، نظامی و ... حتی از خود دانش آموزان برای فروختن آش یا ساندویچ کمک گرفته می شد.(1)

عملیات کربلای چهار و پنج بود که تعداد مجروحین زیاد بود و آن‌ها را به نقاهتگاهی که به همین منظور در استادیوم آزادی تهران تدارک دیده بودند، آوردند. ساعت 12 شب، به بسیج خواهران محل اطلاع دادند که دویست کیلو هویج را باید آماده و آبگیری کنید. ما بلافاصله با خواهران تماس گرفتیم. آن‌ها به مسجد آمدند و در مدت 2 ساعت، تمامی 200 کیلو هویج را آب گرفتند و در شیشه آماده کردند. وقتی برادرها برای تحویل آن‌ها به مسجد آمدند، از سرعت عمل ما شگفت زده شدند...»(2)

 

پی نوشت :
------------------------------------------------------

1.  نقل قول از زهرا احمدی بانوی فعال دفاع مقدس

2.  عوامل معنوی و فرهنگی دفاع مقدس، مرکز تحقیقات اسلامی نمایندگی ولی فقیه در سپاه، ص 80

 نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: شنبه 30 دی 1396
تهیه و تنظیم: شفیق فکه، شبکه ایثار - کد : 135
منبع : 1. بسیج پرس ، 2. راسخون
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۹ + ۲